liverpoolczykczyta

Lubię czytać książki i wypowiadać się co o nich myślę ;)

Przerwa

Witam

Przepraszam, że nie pisałem tak długo ale miałem wymarzony wyjazd do LIVERPOOLu. Do miasta o którym marzyłem żeby do niego pojechać. Od kiedy założyłem pierwszy raz koszulkę Fc Liverpool. Marzyłem o tym i marzenia się spełniają musicie tez wierzyć a na pewno się spełni. A druga sprawa to byłem przez pewien okres chory. Powoli wracam do zdrowia i niedługo powinna się pojawić kolejna moja recenzja. Zatem do usłyszenia ;)

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Kolejną recenzją jest pierwsza część z serii o czarodzieju o imieniu Harry.

Harrego poznajemy, kiedy mieszka u jego wujostwa. Posiada o tajemniczą bliznę na czole.  Nie jest on tolerowany przez swoich krewnych przez co mieszka w komórce pod schodami, nie ma zabawek, ubiera się w stare ubrania i musi znosić uszczypliwości jego kuzyna- Dudley'a. Jest oszukiwany co do śmierci swoich rodziców. Jego krewni starają się uczynić go zwykłym chłopcem. Pewnego dnia jego życie zmienia się. Do domu przychodzi list zaadresowany na Harrego. Pojawia się też duży brodacz na motocyklu, który zabiera chłopca na zakupy w nieznane dla Harrego części miasta. W końcu trafia do szkoły dla czarodziejów, poznaje tam dwójkę przyszłych przyjaciół z którymi będzie przezywał ciekawe ale i tez niebezpieczne przygody. Uczy się magii i jak zostać dobrym czarodziejem. w świecie czarodziejów jest bardzo sławny. Spotyka tez swojego największego wroga. Jak dochodzi do spotkania dowiecie się czytając tę książkę. Mnie w niej urzekło to, że mogłem się przenieść do szkoły w której dzieją się różne przygody i być i przezywać je razem z Harrym, i jego przyjaciółmi ;)

Wprowadzenie

Witam

Ten blog będzie poświęcony książkom, które przeczytałem. Będę je krótko przedstawiał oraz zachęcał do czytania. Mam nadzieje, że będzie się podobało ;) 

Spryciarz z Londynu

 

Pierwszą recenzję książki zacznę od książki pt. "Spryciarz z Londynu"

Tę książkę niedawno przeczytałem dzięki vlogerowi Z kamerą wsród Książek. Link znajdziecie poniżej.

Dzięki książce przenosimy się w czasy wiktoriańskiej Anglii. Poznajemy tam młodego człowieka o imieniu Dodger. Dogder utrzymuje się z tego co znajdzie w kanałach Londynu. Z powodu, że jest zbieraczem nie darzy sympatią żadnego policjanta. Życie jego mogło tak wyglądać zawsze, lecz pewnej nocy wydarza się coś co wpływa na jego zmianę życia. Pewnej nocy podczas dużej ulewy uwalnia piękną damę z rąk porywaczy.

W tej książce przedstawiony jest fakt, że jedna czynność, którą wykonamy może zmienić nasze życie. Dodger poznaje wiele znanych postaci, później okazuje się, że na prawdę żyjących nie wymyślonych przez autora. Spotyka go wiele przygód ale o tym dowiecie się jak sami przeczytacie ;) Serdecznie zapraszam do lektury;). 

 

https://www.youtube.com/user/zkamerawsrodksiazek